Rodzina jest jak biznes. Do startu, gotowi, i …

Uwaga! Nawet jeśli czytasz tego bloga z ciekawości, tak po prostu z ludzkiej ciekawości bo chcesz dowiedzieć się co do licha ona wymyśliła za tytuł to mam do Ciebie jedną prośbę. Wprowadź chociaż jedną rzecz do swojego życia.

No to zaczynamy.

Jeśli zastanawiasz się jak mogłam porównać rodzinę do biznesu to już Ci tłumacze mój punkt widzenia. Być może wiesz co to jest Personal Branding. Gdy wpiszesz w Google wyskoczy Ci tysiące informacji na ten temat i jeszcze więcej ofert zajmujących się Personal Brandingiem. W Wikipedia.pl piszą, że jest to „Personal branding – strategia marketingowa inwestowania w budowanie reputacji i zwiększania swojej wartości na rynku pracy za pomocą specjalistów ds. wizerunku. Personal branding rozpowszechniony jest szczególnie w anglosaskiej tradycji biznesu i budowania wizerunku (zarządzanie osobą jako marką).”

Czyż nie jest podobnie z rodziną? Oczywiście, że jest. Jako rodzina budujecie swoją reputację na tle całego społeczeństwa i zwiększacie swoją wartość każdego dnia za pomoc dostępnych wam narzędzi takich jak zajęcia dodatkowe dla dzieci, wakacje, wspólne czytanie książek czy uprawianie sportu.

Dziś zaczniemy od końca czyli o sporcie będzie mowa.

Skupmy się na budowaniu Twojej marki rodzinnej, ponieważ branding nie jest tylko dla świata biznesu.

Czytaj więcej o Programach dla rodziny. 

Zapewne jest Ci wiadomo, że każdy przedszkolak uwielbia ruch. Ma on tyle siły, że być może zastanawiasz się gdzie dziecko w tym wieku przechowuje to swoje „ADHD”.  Wielokrotnie słyszysz „Kto pierwszy będzie na boisku!”, „A kto to pierwszy wejdzie po schodach ten wygrywa”, „Kto pierwszy dobiegnie do taty!”, i na końcu „HA HA pierwszy!” – znamy? Znamy!

W wieku między trzecim a czwartym rokiem życia przychodzi ciekawość technologii, tablety, komórki, telewizory, komputery. To wszystko składa się na bardzo silną konkurencje.

Technologia vs Aktywność fizyczna.

Dzieci kopiują zachowania dorosłych. Ponieważ to dorosły jest autorytetem dla malca i daje mu przykład to rodzi się pytanie „A dlaczego ja nie mogę jak Ty cały czas siedzisz z telefonem?” Dlatego bierne spędzanie czasu przed telewizorem może wygrać z pójściem na rower gdyż nie wymaga żadnego wysiłku, intelektualnego ani ruchowego.  Jazda na hulajnodze z mamą – to może być dla Ciebie wyzwanie a dla Twojego dziecka najlepszą zabawą, która będzie początkiem aktywnych zabaw na powietrzu. Również spacer, krótki wyścig do przystanku autobusowego, skakanka, hula hop, piłka daje dziecku frajdę i buduje relacje między Wami.

Na codzień widzę jak wiele wspaniałych emocji daje dzieciom to, że Justyna skacze z nimi przez hula hop, rzuca woreczkami, lub chodzi po ławeczce.

„Nie muszę opisywać radości dzieci kiedy strzelą  mi gola – i dobrze bo nie można jej opisać żadnymi słowami. Dziecko, które zostało zarażone sportem w wieku przedszkolnym ma duże szanse na zaprzyjaźnienie się z aktywnością fizyczna do końca życia” – mówi Justyna.

Jak pobudzić aktywność fizyczna u dziecka ? 

Dzieci uczę się przez naśladowanie. A wiec czy wybieram się do pobliskiego sklepu autem czy idę pieszo? Używam windy, czy raczej wybieram schody? Ćwiczę w domu przed telewizorem, czy tylko oglądam seriale? Łatwo jest nauczyć się biernego trybu życia.

Zaraź dziecko aktywnością i sportem.

Być może warto zrobić sobie dwa dni wolne od mediów. Proponując dziecku różne rzeczy, daje mu to możliwość poznania więcej aktywności.

Zabawy dla Was 

Domowy tor przeszkód z poduszek, koca, dywaników, misek. 

Z jednego miejsca na drugie przenoście przedmioty idąc po torze.

Naleśnik. 

Zawijamy sie w koc na podłodze i rozwijamy.

Lustra. 

Stajemy naprzeciwko siebie i powtarzamy ruchu.

Domowa koszykówka.

Wrzucamy do wiaderka lub miski wybrane przedmioty, piłki, małe maskotki, spinacze, skarpetki.

Pajęczyna.

Przywiązujemy sznurek w pokoju tak aby stworzyć pajęczynę. Przechodzimy z jednego miejsca pokoju na drugie, omijając sieć. Dla utrudnienia możemy zbierać rozsyłane rzeczy, jak klocki, auta, maskotki.

Życzymy Wam wspaniałej zabawy 🙂

Artykuł został napisany przy współpracy z Justyną Herman. 

Dodaj komentarz