Mental Camp – wyjazdy wspomagające rozwój osobisty dzieci

Zdalne nauczanie i zdalne kontakty, zagrożenia płynące z sieci czy cyberprzemoc — nasze pociechy muszą mierzyć się z trudnościami nowego, cyfrowego dzieciństwa, a rolą nas, dorosłych jest je w tym maksymalnie wspierać i wyposażyć w narzędzia, które pozwolą im skutecznie reagować na trudne sytuacje i bezpiecznie się rozwijać.

Taka nauka i pomoc powinna być wieloczynnikowa i pochodzić z wielu wartościowych źródeł (w końcu nie od dziś wiadomo, że „aby wychować dziecko, potrzebna jest cała wioska” jak mówi popularne przysłowie.). Mental Camp może być właśnie jednym ze sposobów (i członków wioski), wspierających wzmacnianie, uskrzydlanie i przygotowywanie dzieci do radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz do dorosłości.

Co to jest Mental Camp?

Mental Camp to nazwa organizowanych przez Free Mind of Child wyjazdów, które holistyczne podchodzą do potrzeb i rozwoju każdego dziecka. Campy organizowane są w taki sposób, aby postawić w centrum psychiczne i emocjonalne kompetencje ich uczestników. Obozy posiadają swobodną, przyjazną i tolerancyjną atmosferę oraz mnóstwo ciekawych i zgodnych z naszą ideą zajęć.

Jak wygląda Mental Camp? Przykładowe zajęcia

Organizowane przez nas wyjazdy mają różny czas trwania i odbywają się w różnych lokalizacjach. Cechą wspólną jest program sfokusowany na budowaniu u dzieci uważności, sprawczości i poczucia własnej wartości, spokój i mnóstwo czasu na świeżym powietrzu.

Przykładowe zajęcia i warsztaty podczas obozów to:

  • Trening uważności i relaksacji – dzieci uczą się efektywnego odpoczynku i radzenia sobie ze stresem.
  • Trening żonglowania – obozowicze ćwiczą koordynację oko-ręka, umiejętność skupienia na jednym zadaniu, cierpliwość, determinację i samodyscyplinę oraz (co potwierdzają liczne badania) uaktywniają obszary mózgu odpowiedzialne za naukę pisania i matematyki czy innych nauk ścisłych.
  • Alpakoterapia – uczestnicy korzystają z dobrodziejstw obcowania z alpakami, które wpływają na stan głębokiego odprężenia, wyciszenia i relaksu u człowieka.
  • Jazda konna – poza oczywistymi korzyściami z kontaktu z naturą, mali jeźdźcy trenują koncentrację, cierpliwość i pewność siebie.
  • Trening mentalny – celem zajęć jest zbudowanie w dziecku poczucia sprawczości oraz wiary we własne możliwości i marzenia.

Mental Camp – dla kogo są obozy Free Mind of Child?

Wyjazdy w ramach Mental Camp rekomendujemy dla wszystkich dzieci, które chcą w życzliwym i ciepłym środowisku nawiązywać nowe relacje i poznawać tajniki otwartej, jasnej komunikacji.

Dobrze odnajdą się na nich młodzi ludzie łaknący wartościowych treści i potrafiący wytrzymać kilka dni bez smartfonów czy dostępu do Internetu.

Jesteśmy otwarci na każdego, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu lub chce nauczyć się doceniać bliskość natury.

Jeśli wspólnie ze swoim dzieckiem pragniecie, aby przeżyło ono kilka dni w spokojnym i relaksującym otoczeniu, w poczuciu uważności na otaczającą je rzeczywistość i aby nauczyło się tę uważność wykorzystywać na co dzień – Mental Camp to dobry wybór.

Czym wyróżniają się obozy dla dzieci Mental Camp?

Mental Camp to wyjazdy opierające się na treningu mentalnym dla dzieci, dzięki któremu nabywa ono kompetencji przydatnych w całym życiu. Tak jak obozy żeglarskie uczą rodzajów węzłów i wyposażają dzieci w patent żeglarski, tak Mental Camp uczy obchodzenia się z samym sobą i otoczeniem oraz wyposaża dzieci w patenty inter- i intra personalne.

Dodatkowo na wyjazdach gwarantujemy:

  • Luz i poczucie wspólnoty między opiekunami i obozowiczami bez zwracania się do kogokolwiek per „Pani”.
  • Bezpieczeństwo i pełen profesjonalizm w kwestii opieki nad dziećmi.
  • Brak możliwości korzystania z urządzeń mobilnych (oraz brak takiej potrzeby!).

Mental Camp – dodatkowe korzyści

Nauka przez zabawę rozpoczęta na obozie może być kontynuowana po powrocie do domu przez cały rok szkolny, dzięki materiałom, które otrzymują uczestnicy. Są one przygotowane w taki sposób, aby dziecko pracowało z nimi samodzielnie, bez potrzeby angażowania rodzica.

Nasi obozowicze wracają z wyjazdów pełni nowych, budujących przekonań o swojej sprawczości i chętnie angażują się w ciągu roku w osobiste projekty, które pozwalają im wykorzystywać swój pobudzony potencjał.

Po powrocie dzieci, rodzice zauważają i słyszą nowe, dojrzałe zachowania i bogatsze słownictwo.

Twórczynie wyjazdów Mental Camp

Mental Camp to obozy organizowane przez Annę Piaseczną oraz Justynę Hermanzespół Free Mind of Child, pedagożki i terapeutki. Anna jest ponadto trenerką rozwoju osobistego i autorką wielu książek o relacjach i wychowaniu. Od zawsze związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, a od 2015 roku szkolącą również pedagogów oraz inne osoby mające kontakt z dziećmi. Natomiast Justyna to dodatkowo trenerka szybkiego czytania i neurodydaktyki.

Mental Camp zrodził się z pasji i wykorzystuje wykształcenie akademickie organizatorek oraz ich szerokie doświadczenie pedagogiczne.