Akademia Pozytywnego Nastolatka

Rodzicu, jeśli chcesz, aby Twoje nastoletnie dziecko zostało szczęśliwym dorosłym, który spełnia swoje marzenia i z sukcesem osiąga cele, to wiedz, że na drodze mogą Ci stanąć  3  przeszkody!

Od Ani Piasecznej −
założycielki FreeMindOfChild: 

Drogi rodzicu,

Jeśli to jest to, co Ci zainteresowało to czas dowiedzieć się, jakie to są przeszkody.

1. Brak przygotowania do życia przez szkołę. Jak już sama pewnie wiesz, szkoła nie uczy dzieci niezbędnych umiejętności, które przesądzają, czy odniesienie życiowy sukces, czy nie.

Te umiejętności to przykładowo:

 • PROJEKTOWANIE KARIERY
 • ŚWIADOMOŚĆ SAMEGO SIEBIE
 • ASERTYWNOŚĆ
 • SKUTECZNA KOMUNIKACJA
 • ZARZĄDZANIE STRESEM
 • MYŚLENIE KREATYWNE
 • ROZWIĄZYWANI PROBLEMÓW

Zgodzisz się ze mną, że  to zaledwie początek listy umiejętności, którą pomija system edukacji, a która jest niezbędna, aby odnaleźć się w coraz szybciej pędzącym świecie.

2. Strach przed niewłaściwym autorytetem.

To naturalne, że młody człowiek przestaje słuchać rodziców. U ok. 90% dzieci w wieku 13-16 lat rodzice przestają być autorytetem

Jednak oznacza to, że nastolatek szuka kogoś do naśladowania na zewnątrz − często ”na ślepo”. Używki, grupa szpanerska w celu pokazania się na TikToku, skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie z chęci zaimponowania rówieśnikom, zamknięcie sobie drogi do realizacji marzeń i życia w przyszłości. 

CZEGO BOJĄ SIĘ NAJCZĘŚCIEJ RODZICE? 

KTO STANIE SIĘ DLA ICH DZIECKO AUTORYTETEM!

To może być znany YouTuber, kolega z wyższej klasy, który pali papierosy lub inna osoba, która jest niekoniecznie dobrym wzorem.

i 3.

Ich życie… od włączenia komputera do scrollowania TikToka.

Czy są na bierząco! NIC POZA WIRTUALNYM ŚWIATEM! Od wpisu. na TikToku do filmu na YouTube lub Netflix.

Młodzi ludzie często nie mają motywacji do nauki, do zajęć dodatkowych i innych aktywności. Nie wiedzą co chcą robić ze sobą, jaką ścieżkę w życiu wybrać. Brak własnych celów i marzeń jest często przyczyną niskiej motywacji i chęci, aby wziąć odpowiedzialność za siebie.

Być może myślisz, że to minie!
Nie minie!

Jeśli nastolatek z Twoją pomocą nie pokona tych 3 przeszkód na tym etapie swojego życia… to każdy kolejny krok może być coraz trudniejszy. 

W kolejnych latach nauki w liceum, na studiach… a nawet w pracy zawodowej te braki mogą się zemścić. 

Dlatego wiek 13-16 lat to najlepszy czas, w którym możesz dać swojemu dziecku, to czego nie daje szkoła i co zwiększy szanse, że zostanie szczęśliwym i spełnionym dorosłym. 

Ale jak to zrobić? 

Sama już pewnie czujesz, że nie jest to łatwe zadanie. Jako na rodzicu ciąży na Tobie spora odpowiedzialność, która może momentami Cię przytłaczać lub po prostu martwić. 

Doskonale Cię rozumiem. Byłam w tym samym miejscu co Twoje dziecko a teraz jestem w tym miejscu co Ty jako Rodzic. 

Aby pomóc Ci w tym zadaniu, stworzyłam
Akademię Mental Teens. Całoroczną mentalną akademię dla nastolatków. 

Stworzyłam Akademię, aby wesprzeć Cię jako rodzica w pokonaniu tych 3 przeszkód… i nie tylko 🙂

Twoje nastoletnie dziecko otrzyma od nas niezbędne narzędzia i umiejętności, aby zostało szczęśliwym i samodzielnym dorosłym. 

Dajemy wędkę a nie rybę.

Z
wierzy w siebie,
Z
jest asertywny (nie ulega wpływom innym), 
Z
osiąga sukcesy z pozycji nawyku zwyciężania, 
Z
kieruje się swoimi wartościami i celami,
Z
żyje z wewnętrzną odwagą, realizując swoje marzenia, a nie tylko patrzy jak robią, to inni.

Program Akademii jest oparty o nasze 13 letnie doświadczenie i przede wszystkim szereg badań naukowych nad mózgiem. Jednak co najważniejsze − uczestnicy nie tylko otrzymują od nas niezbędne narzędzia, ale też od razu stosują je w praktyce na sobie.

W jaki sposób? 

Nasi uczestnicy pracują w grupach − uczą się samodzielnie rozwiązywać swoje wyzwania ze wsparciem doświadczonych trenerów i mentorów. 

Dodatkowo nastolatek zyskuje doskonałą szansę na zbudowanie przyjaźni (także tych międzynarodowych) na lata. Nasi uczestnicy tworzą tutaj trwale i wspierające przyjaźnie (co często jest niełatwe w przypadkowej grupie rówieśników w szkole).  

Prawdopodobnie wiesz, że jesteś wypadkową 5 osób z którymi przebywasz. 

Dotyczy to również Twojego dziecka!

U nas Twoje dziecko z pełną akceptacją uczy się jak być mądrym życiowo obywatelem tego świata ( poznaje języki i kulturę innych uczestników).

Pamiętaj − Akademia Pozytywnego nastolatka to NIE szkoła. Nie oceniamy tutaj Twojego dziecka, ani nie oceniamy Ciebie jako rodzica, dzięki temu nie ma tutaj niezdrowej presji na rywalizację czy też poczucia, że ktoś ”zostaje w tyle.” Każdy uczestnik pracuje w swoim tempie dopasowanym indywidualnie do jego potrzeb. 

Gwarantujmy Ci, że Twoje nastoletnie dziecko:

 

 

Z
odważniej zacznie podejmować nowe wyzwania,
Z
zrozumie, że jego sposób myślenia wpływa na jego samopoczucie i styl życia,
Z
nauczy się, rozumieć zachowania swoje i innych,
Z
doceniać swoje wewnętrzne piękno i siłę,
Z
zdobędzie, motywację do podejmowania decyzji i odważnie stanie w obronie swojego zdania oraz poprosi o pomoc, gdy będzie jej potrzebował.

Z czego składa się Akademia?

👉 3 zjazdy weekendowe (2-dniowe) – nocleg i wyżywienie wliczone są w cenę Akademii

Podczas każdego zjazdu występuje u nas gość specjalny

(sportowiec, przedsiębiorca, terapeuta, celebryta).

Zjazd 1 − Budujemy fundament PEWNOŚCI SIEBIE

Miejsce: podamy wkrótce (okolice Łodzi)

Na tym zjeździe nastolatek:

Pozna swoje mocne i słabe strony. Dzięki czemu zyska pewność siebie i śmiałość. Co przełoży się na to, że zacznie chętniej podejmować nowe wyzwania − próbować nowych zajęć i aktywności, do których teraz brakuje mu śmiałości. 

Zrozumie jak jego sposób myślenia wpływa na to kim jest i co może osiągnąć w życiu. Dzięki temu uniknie wielu pułapek na swojej drodze do dorosłości. 

✅ Poprzez zrozumienie swoich emocji i zachowań w relacji z innymi (rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami) wzmocni swoją pewność siebie. 

Doceni siebie i swoje umiejętności.  Oznacza to, że mogą zmotywować się do podejmowania nowych wyzwań, radzenia sobie z błędami i uczenia się na nich. Staną w obronie swojej obronie i poproszą o pomoc, gdy jej potrzebują.

Zjazd 2 − Trenujemy skuteczną KOMUNIKACJĘ i uważne SŁUCHANIE

Miejsce: miejsce podamy wkrótce (okolice Łodzi)

Jak sama być może już wiesz − jest OGROMNA różnica między mówieniem a komunikowaniem się. Wiele problemów i konfliktów, jakie dziecko napotyka w relacjach z rówieśnikami, nauczycielami i z Tobą jako rodzicem jest spowodowane brakiem umiejętności skutecznej komunikacji. 

Dlatego na 2 zjeździe nastolatek: 

Dowie się jak się komunikować, aby budować trwałe i wspierające relacje. Czyli co, jak i kiedy powiedzieć, aby rozmówca wysłuchał i zareagował.

Pozna jak aktywnie i uważnie słuchać drugiej osoby… nieważne czy to jesteś Ty jako rodzic, nauczyciel, czy kolega/koleżanka, czy też. Dzięki temu zacznie lepiej rozpoznawać potrzeby rozmówcy i tworzyć dobre relacje. 

Zrozumie lepiej swoje emocje w relacji z drugą osobą − dzięki czemu nie tylko rozwinie swoją asertywność, ale też zacznie wzbudzać zaufanie u innych (a to jest postawa trwałych i wspierających relacji). 

Otrzyma narzędzia i techniki, dzięki którym zwiększy koncentrację i zmniejszy stres. Celem jest nauczenie nastolatka i pokazanie mu, że uważność i skupienie w relacji z drugą osobą przenosi wiele sukcesów. 

Zjazd 3 − Skuteczne wyznaczenie celów

Miejsce: miejsce podamy wkrótce (okolice Łodzi)

Dzieci, które mają cele, poradzą sobie w dorosłym życiu lepiej niż dzieci bez żadnego planu. 

Dlatego wyznaczanie celów jest ważne − daje im poczucie celu, który zwiększa ich pewność siebie i motywację do działania. Pomaga im również skupić się na tym co ważne i podejmować lepsze decyzje. 

Dlatego na 3 zjeździe podsumowującym nastolatek: 

✅ Nauczy się jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji bez frustracji… nawet pomimo wyzwań i przeszkód, jakie mogą pojawić się na drodze. 

✅ Pozna technikę Pareto  − przećwiczy ją na warsztatach oraz otrzyma odpowiednie ćwiczenia do zastosowania ich w codziennym życiu.

Dzięki temu zacznie łatwiej Ci będzie ustalać priorytety w nauce i później na studiach i w pracy. Co oznacza, że zaoszczędzi mnóstwo czasu, który bez tej wiedzy można zmarnować na bezowocne działania. 

✅ Zrozumienie, jakie są jego  talenty, aby wykorzystać do tego, aby z przyjemnością i łatwością osiągnąć w życiu wszystko to, czego pragnie. 

✅ Otrzyma techniki i narzędzia do planowania, wizualizacji oraz motywacji i determinacji, wtedy kiedy jej nie ma. 

👉 15 spotkań online po 90 minut na bezpłatnej aplikacji ZOOM (sobota)

 

Jak to działa:

Uczestnicy pracują w małych grupach lub parach − są łączeni w wirtualne pokoje.   

Stawiamy na praktykę, a nie tylko teorię. Cały plan, który zobaczysz poniżej jest dostosowywany do grupy i potrzeb uczestników. 

Na spotkaniach zaczniemy od…

✅ Integracji grupy − na początku uczestnicy zapoznają się ze sobą, tak aby na kolejnych spotkaniach czuli się swobodniej i współpraca przychodziła łatwiej. 

Na kolejnych zajęciach…

✅ Nastolatek uświadomi sobie swoje przekonania i nawyki. Dzięki temu 'odblokuje’  swoją motywację. Co oznacza, że zacznie rozpoczynać każdy swój dzień od „CHCE MI SIĘ”… i zobaczy korzyści z edukacji i zajęć dodatkowych.  

✅ Pomimo, że zajęcia odbywają się online, to używamy ruchu, muzyki, kreatywności − czyli rozwijamy 8 głównych rodzajów inteligencji. (Niezależnie jakie ktoś ma dominujące predyspozycje, zawsze znajdzie coś dla siebie). 

✅ Nastolatek nauczy się robić kreatywne notatki, co nie tylko przyspieszy, ale też ułatwi mu naukę w szkole… a później na studiach.

✅ Opieramy się na akceptacji − czyli nie oceniamy i nie porównujemy uczestników. To nie szkoła, która dzieli na ”lepszych” i ”gorszych”. Dzięki temu uczestnicy czują się komfortowo, co sprzyja ich rozwojowi. 

✅ Na każdych zajęciach uczestnicy ćwiczą swoją cierpliwość, koncentrację i spokój wewnętrzny − to dzięki praktyce Uważności (medytacja mindfulness).

✅ Uczestnicy uczą się niezbędnej umiejętności − publicznego przemawiania. Wykorzystując swoje mocne strony każdy uczestnik przygotowywać prezentacje na wybrany temat.  

👉 Dostęp do wirtualnej klasy online (Google Classroom) do codziennych kontaktów

Google Classroom − wszystkie materiały (ćwiczenia, materiały audio i wideo i inne rzeczy uczestnik znajdzie tutaj). 

Wszyscy uczestnicy pozostają ze sobą w kontakcie, tak aby mogli w każdej chwili mogli wzajemnie się wspierać w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności. 

👉 Zeszyt ćwiczeń

Nastolatek otrzyma zeszyt ćwiczeń do codziennego treningu.

👉 Zadania i treningi do domu

Czas pomiędzy zajęciami wypełniamy wartościowymi ćwiczeniami i treningami.

 To m.in.:

 • ćwiczenia typu afirmacje,
 • zrobienie planu tygodnia, 
 • praca nad dobrymi nawykami,

👉 3 spotkania ze specjalnymi gośćmi

W trakcie trwania Akademii zapraszamy wartościowych gości, którzy zainspirują Twoje dziecko do realizacji własnych marzeń i planów. 

👉 TERMINY 2023/2024

Spotkania Online Edycja V i VI:

Jesień: 23.09, 30.09, 07.10, 18.11, 02.12, 09.12, 16.12 / 2023

Zima: 27.01, 10.02, 24.02, 09.03, 23.03 / 2024

Wiosna: 20.04, 11.05, 25.05 / 2024

Zjazdy Stacjonarne Edycja V : 

28-29.10.2023 – Łódź,

13-14.01.2024 – Łódź,

01-02.06.2024 – Łódź

Zjazdy Stacjonarne Edycja VI : 

14-15.10.2023 – Łódź,

13-14.01.2024 – Łódź,

15-16.06.2024 – Łódź

Nieważne, z jakimi wyzwaniami mierzy się Twoje dziecko −  dzięki Akademii je przezwycięży.

A więc Rodzicu, jeśli czujesz, że Twojemu dziecku:

 • Brakuje mu motywacji do nauki lub zajęć dodatkowych…
 • Siedzi zbyt długo przed komputerem, nie potrafi się oderwać i skupić na jednej rzeczy…
 • Nie potrafi porozumieć się z Tobą, rówieśnikami, lub nauczycielami…
 • Ma problem aby uważnie słuchać innych…
 • Szybko się złości i nie kontroluje swoich emocji

… to w Akademii pomożemy mu pokonać te wyzwania.

Akademia Pozytywnego Nastolatka zmieni życie Twojego dziecka w 6 ważnych obszarach:

Z
1. Wzmocni i zwiększy pewność siebie. Co zaowocuje sukcesami w szkole… a później w dorosłym życiu na studiach i w pracy.
Z
2. Zbuduje odporność psychiczną, która jest niezbędna przy samodzielnym i skutecznym pokonywaniu życiowych wyzwań.
Z
3. Dostarczy zestaw kluczowych umiejętności, które są potrzebne, aby wieść szczęśliwe i spełnione życie. 
Z
4. Obudzi wewnętrzną odwagę, dzięki której zacznie kontrolować niepewność i lęk (które często blokują dziecko w rozwoju).
Z
5. Otworzy się na nowe wyzwania… nawet jeśli teraz blokuje go nieśmiałość.
Z
6. Nauczy się jak panować nad swoimi emocjami. Emocje wpływają na każdą decyzję i zachowanie człowieka. Umiejętność ”zaprzyjaźnienia” się z nimi jest niezbędna do zyskania spokoju wewnętrznego i podejmowania właściwych życiowych decyzji. 
Co zawiera cena:
N

3 zjazdy weekendowe (2-dniowe)

N
15 spotkań online po 90 minut na bezpłatnej aplikacji ZOOM (co sobotę)
N

Dostęp do platformy

N
Zeszyt ćwiczeń
N
Zadania i treningi do domu
N
3 spotkania ze specjalnymi gośćmi
N

Cena dojazdu z Łodzi jest wliczona. Dojazd z innej miejscowości we własnym zakresie. Możemy odebrać Twoje dziecko z lotniska, dworca PKP lub PKS.

Roczny dostęp do Akademii Pozytywnego Nastolatka
to jednorazowa inwestycja:

7800 zł

jednorazowo lub płatność w miesięcznych ratach.

Zaliczka w kwocie 1500 zł wpłacona w ciągu 48h od zapisu jest gwarancją rezerwacji miejsca.
Po tym czasie zapis jest nieważny.

 

Wypełnij formularz poniżej i zarezerwuj miejsce swojemu dziecku, zanim wszystkie miejsca zostaną zajęte.

Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Do Akademii możemy zaprosić tylko 20 uczestników.

Po tym jak Twoja płatność zostanie zaksięgowana, otrzymasz e-maila
z potwierdzeniem i wszystkimi ważnymi szczegółami.

 

Jaką ścieżkę wybierasz dla swojego dziecka?

1. Ścieżka
samodzielna

czyli starasz się sama pomóc swojemu dziecku w uniknięciu zagrożeń (brak kluczowych umiejętności, niewłaściwy autorytet, brak motywacji i celów).

2. Ścieżka Akademii Pozytywnego Nastolatka

Rezerwujesz miejsce swojemu dziecku w Akademii i zdajesz się na wsparcie ekspertów, którzy zrobią to za Ciebie. Dzięki temu dziecko wejdzie w dorosłość z podniesioną głową i zostanie szczęśliwym dorosłym, który spełnia swoje marzenia i z sukcesem osiąga cele.

Jeśli wybierasz 2 ścieżkę, kliknij w przycisk poniżej i zarezerwuj miejsce w Akademii, zanim wszystkie wolne miejsca zostaną zajęte.

Masz do nas pytanie?

Poniżej znajdziesz odpowiedź

Do kiedy mogę podjąć decyzję o zapisaniu dziecka?
Do zapełnienia miejsc. Pamiętaj, proszę, że ilość miejsc jest ograniczona. Obecnie możemy zaprosić do Akademii tylko 10 uczestników.
Skąd mam wiedzieć, że to spodoba się mojemu dziecku?
Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz. Z doświadczenia wiemy, że nawet jeśli nastolatek jest niechętny na dołączenie do Akademii to już po pierwszych zajęciach się to zmienia. 

Kiedy zobaczy, że nikt go tutaj nie ocenia. To nie szkoła, tylko rozwój poprzez zabawę i integrację.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty u swojego dziecka?
Efekty powinny być zauważalne już po pierwszym zjeździe.
Czy mogę poprosić o fakturę?
Tak, napisz proszę dane do faktury na adres mailowy sekretariat@freemindofchild.pl
Kiedy i w jakiej formie moje dziecko dostanie dostęp do Akademii?
Po tym jak Twoja płatność zostanie zaksięgowana na e-maila (który podasz przy składaniu zamówienia) wyślemy Ci wszystkie niezbędne informacje.
A co jeśli mieszkasz poza granicami Polski i język polski nie jest pierwszym językiem Twojego dziecka?
Akademia jest też dla dzieci dwujęzycznych − angielski nie jest problemem.  To oznacza, że nawet jeśli język polski jest drugim językiem Twojego dziecka. 

Dodatkowo to fajna nauka polskiego, zamiast zapisywać do polskiej szkoły.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?
Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.  Płacisz dokładnie tyle, ile widzisz na tej stronie. 
A co jeśli…
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości, to śmiało napisz do nas na adres e-mail: sekretariat@freemindofchild.pl. Chętnie odpowiem ja lub ktoś z mojego zespołu.