Obozy dla dzieci i młodzieży

Jeśli jesteś rodzicem, pewnie marzysz o tym, żeby Twoje dziecko było ciekawym świata, inteligentnym i zaradnym życiowo człowiekiem. A co według Ciebie stoi na drodze rozwoju Twojego dziecka? W dużej mierze to osiągnięcia współczesnego świata pod postacią nowoczesnych technologii. Dzisiejsze dzieci spędzają większość wolnego czasu na korzystaniu z technologicznych nowości, nawet nie zdając sobie sprawy ze skutków tego problemu. A przecież my – dorośli – wolelibyśmy, żeby mądrzej wykorzystywały swój czas, uczyły się czegoś, co zaprocentuje w przyszłości, pozwalając im osiągać ich własne cele i spełniać marzenia.

 Jeśli również dostrzegasz tę potrzebę i chcesz dać swojemu dziecku możliwość poznania ciekawych sposobów na zagospodarowanie czasu, a także zmianę podejścia do ważnych rzeczy, jesteś w dobrym miejscu. Z myślą o współczesnych dzieciach i ich rodzicach stworzyliśmy coś, co przywróci im radość ze spędzania czasu wolnego z innymi i z samym sobą. Oczywiście jako zatroskany rodzic masz kilka opcji. Możesz zacząć od usunięcia telewizora z pokoju dziecka, w następnej kolejności pozbyć się technologii z jego otoczenia, monitorować treści, które ogląda i ograniczać czas, w którym korzysta ze smartfonu i tabletu. Ty daj dziecku coś więcej. Stwórz mu doskonałe warunki do tego, aby nauczyło się korzystać z czasu, nawiązywać prawdziwe relacje z rówieśnikami, zdobyło pewność siebie i odkryło, jak ciekawym jest człowiekiem. Nasze obozy dla dzieci i młodzieży Mental Camp to miejsce, które idealnie się do tego nadaje.

Letnie obozy z treningiem mentalnych dla dzieci — sposób na ciekawe przeżycia bez gadżetów

Myśląc o obozie letnim, pewnie masz w głowie obrazy dzieci uprawiających sporty, realizujących projekty artystyczne oraz pluskających się w basenie. Ale obóz to o wiele więcej! Tu nawiązuje się relacje, a nawet przyjaźnie. To też miejsce, w którym dziecko może naprawdę dorosnąć jako osoba w kluczowym momencie swojego młodego życia.

Obozy letnie dla dzieci dają możliwość odłożenia na bok myśli o sukcesach szkolnych i skupienia się na budowaniu własnej tożsamości i niezależności. W takim miejscu, bez czujnego oka rodzica i nierozpraszane przez media, dziecko ma możliwość swobodnej pracy nad sobą i to z nieco innej perspektywy niż dotychczas. Bez negatywnych myśli i oceniania.

Praca nad sobą może być fascynującą zabawą

Pozwól swojemu dziecku odkryć, kim jest i dowiedzieć się, w czym jest dobre. Próbowanie nowych rzeczy, łatwość komunikacji i nawiązywania poprawnych relacji, umiejętność przezwyciężania codziennych wyzwań — to umiejętności, które pozwolą mu zbudować poczucie własnej wartości i skuteczności. Daj dziecku możliwość nabycia tych ważnych kompetencji w przyjaznym środowisku i w dogodny sposób. Niech dowie się, że nauka nowych rzeczy może być wielką przygodą i przyjemną zabawą. Pozwól mu przekonać się, że to od niego głównie zależy, jak będzie się czuł sam ze sobą oraz wśród innych ludzi. Pozwól mu zbudować jego samoakceptację i pewność siebie, aby mógł wykorzystać te umiejętności teraz i w życiu dorosłym.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skorzystaj z naszego doświadczenia — możesz zapisać dziecko na jedno z cyklicznych szkoleń, które pomoże mu odkryć swoją wartość i poczuć się szczęśliwym we własnej skórze.
Ustalanie pozytywnych celów, radzenie sobie ze stresowymi sytuacjami, wzmacnianie inteligencji emocjonalnej — to tylko niektóre z umiejętności, które może u nas odkryć. Zapoznaj się z ofertą szkoleń cyklicznych na https://sklep.freemindofchild.pl/kategoria-produktu/szkolenia/ i wybierz coś w wersji stacjonarnej.

Chcesz, by Twoje dziecko maksymalnie wykorzystało swój czas wolny na rozwój? By nabrało pewności siebie w relacjach z innymi i odkryło w sobie to, czego do tej pory nie zauważało? Daj mu możliwość rozwinięcia skrzydeł w miejscu specjalnie do tego przygotowanym i wśród specjalistów, którzy w przyjaznej atmosferze pozwolą mu stać się silnym młodym człowiekiem. Lato jest do tego doskonałym czasem. Nasze obozy letnie dla dzieci Mental Camp zapewniają temu wszystkiemu idealne warunki. Animacje, trening uważności, trening budowania relacji, trening odwagi, a nawet trening żonglowania — to tylko niektóre z elementów indywidualnego treningu mentalnego, jaki otrzyma. Oderwanie się od technologii i możliwość obcowania z przyrodą to naturalna terapia antystresowa i nauczenie dzieci, jak ciekawie mogą spędzać czas poza domem, bez telefonu.

Obozy letnie dla dzieci — rozwój Twojego dziecka w dobrych rękach

Nasze obozy socjoterapeutyczne dla dzieci to świetna okazja do tego, aby wyposażyć młodego człowieka w cały zestaw kompetencji, które wykorzysta już po powrocie, a które zaprocentują w przyszłości. Co jeszcze może zyskać Twoje dziecko? Korzystamy ze sprawdzonych technik z dziedziny psychologii, motywacji i skutecznej komunikacji. Pokażą one młodemu człowiekowi, jak skutecznie zarządzać sobą, swoimi emocjami i stresem. Podczas obozu dzieci mają stałą, właściwie prowadzoną interakcję ze swoimi opiekunami i rówieśnikami, co pozwala im ćwiczyć umiejętności społeczne. A wszystko w przyjaznym środowisku, bez zbędnych konwenansów i oceniania. W środowisku, które zachęca do rozwoju intelektualnego i społecznego, pozwala wychodzić ze strefy komfortu i buduje pewność siebie młodego człowieka. Pozwól swojemu dziecku wzrastać!