Warsztaty dla rodziców – sposób na wychowanie szczęśliwego dziecka

Wychowywanie dziecka wydaje się proste, jeśli poświęcasz mu dużo czasu i dajesz miłość. Jednak nie zawsze osiągamy rezultaty, jakich oczekujemy, a po drodze zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy moglibyśmy zrobić inaczej. Co by było, gdybyś jako rodzic mógł pomagać dziecku rozwijać jego świadomość i od najmłodszych lat doceniać jego wyjątkowe talenty i umiejętności? Warsztaty dla rodziców nauczą Cię wspierać dziecko w kreowaniu swojej unikalności i odnajdywaniu własnej drogi. Przyjdź i naucz się uczestniczyć w życiu swojego dziecka w najkorzystniejszy dla niego sposób.

Dlaczego ważne jest, aby dziecko było spełnione?

Czy wiesz, jak odpowiadają rodzice pytani o to, czego chcą dla swoich dzieci? Chcą, aby ich dzieci były szczęśliwe, mogły dobrze się rozwijać i osiągnąć wiele w przyszłości. Dla rodziców dobro dzieci jest ważniejsze niż cokolwiek innego. Spełnione i szczęśliwe dzieci to przecież również satysfakcja dla rodziców. Dlatego nabycie przez dziecko pewnych umiejętności i wiara we własne możliwości to inwestycja w szczęśliwego dorosłego. Dziecko pewne siebie i skupione wie, jaki nadać kierunek swoim działaniom.

Dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie dają warsztaty dla rodziców. Dzięki nim wyposażysz się w sprawdzone strategie, aby pomóc odkryć i rozwinąć zdolności swojego dziecka, nauczyć je uważności, wiary w siebie i poczucia wyjątkowości.

Talenty – każdy ma coś, co czyni go wyjątkowym

Jako rodzic przebywasz ze swoim dzieckiem najwięcej. Widzisz, jakie ma zainteresowania, wiesz, do czego ma naturalne zdolności i co przychodzi mu z największą łatwością. Jako rodzic chcesz zapewnić swojemu dziecku możliwości rozwoju tych zdolności.

Chcąc zapewnić szybki rozwój swojego dziecka, rodzice specjalizują się w żonglowaniu harmonogramami i naprzemiennym wynajdywaniu i porzucaniu coraz to nowych zajęć pozalekcyjnych. Czasami w tym pędzie do rozwoju zapominają o samym dziecku i o zapewnieniu mu odpowiedniej ilości czasu i energii na ćwiczenie jego prawdziwych umiejętności. Jak to zrobić? Jak nie zatracić się w gąszczu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i nie zgasić w dziecku (i w sobie) zapału?

Pozwól swojemu dziecku zrozumieć, czym są naturalne talenty. Niech najważniejsze będzie przekonanie, że wszyscy mamy zestaw unikalnych umiejętności i darów, które nas napędzają. Potrzebujesz pomocy, aby odkryć w swoim dziecku potencjał? Zapraszamy na warsztaty rodzicielskie! Szkolenie „Dziecko z potencjałem” jest wspaniałym źródłem informacji dla rodziców i narzędziem, które pozwoli Ci nauczyć dziecko, jak budować swoje życie wokół robienia tego, co kocha robić i co robi najlepiej. Przecież wszyscy przychodzimy na świat z nieograniczonym potencjałem! Naucz się, jak wykorzystywać możliwości swojego dziecka tak, aby było szczęśliwe i spełnione.

Jak bawić się z dzieckiem, aby pomóc mu w rozwoju?

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby wesprzeć rozwój swojego dziecka, jest budowanie pozytywnych relacji poprzez interakcje w zabawie. W zabawie dziecka jest coś więcej niż dorosłym się wydaje. Kiedy dziecko się bawi, odkrywa otaczający je świat i uczy się, jak on funkcjonuje i jak wchodzić z nim w relacje. I podobnie jak nauka mówienia i chodzenia, zabawa ma swoje własne etapy rozwojowe, które warto znać i wykorzystywać do rozbudzenia potencjału dziecka.

Zabawa to czynność budująca mózg. Powoduje, że neurony w mózgu dziecka budują połączenia, wpływając na wszystkie obszary rozwoju: umiejętności językowe, motoryczne i społeczne. Baw się więc ze swoim dzieckiem. Uważasz, że nie potrafisz? Po prostu jeszcze nie wiesz, jak to robić. Z pomocą przyjdzie Ci wiedza, jaką zdobędziesz na szkoleniu online: „Jak bawić się z dzieckiem aby wspierać jego rozwój” Na kursie nauczysz się, jak w przyjemny dla dziecka i siebie sposób wspierać jego rozwójpoprzez ukierunkowaną zabawę.

Mentalne rodzicielstwo

Twój budzik nie zadzwonił, więc w popłochu wyskakujesz z łóżka i ruszasz niebo i ziemię, aby zdążyć z dziećmi do szkoły, a potem jeszcze dojechać do pracy. Wreszcie w pośpiechu wsiadasz do samochodu i zauważasz, że szyby są oblodzone, a Twoje dziecko upuszcza szkolny plecak, z którego wypada śniadanie i wszystkie książki. Ono po prostu się śmieje, a Ty, zamiast śmiać się razem z nim, złościsz się tylko po to, by za chwilę dopadły Cię wyrzuty sumienia, że zawsze jesteś taka zrzędliwa.

Takie trudne chwile, powodują, że rodzice często gubią się i zapominają, jak cennym narzędziem w rodzicielstwie może być uważność. Nie trzeba być idealnym, bo mentalne rodzicielstwo nie oznacza bycia „doskonałym” rodzicem. Nie jest też czymś, w czym możesz zawieść. Takie podejście wymaga praktyki.

Bycie uważnym rodzicem nie oznacza, że nie będziesz się złościć ani zdenerwować. Naturalnie – będziesz odczuwać trudne emocje, ale mając świadomość, że tym, co zagraża naszemu rodzicielstwu, jest bezmyślne działanie. Jak się tego wszystkiego nauczyć? Jak zadbać o to, by mieć spokojne, szczęśliwe dziecko i samemu być spokojnym i szczęśliwym rodzicem? Zapraszamy na Szkolenie Online Mentalne rodzicielstwo, podczas którego nauczysz się, jak nie kopiować szkodliwych wzorców z własnego dzieciństwa, a w zamian stworzyć świetnie działające relacje ze swoim dzieckiem.

Jeśli zainteresowały Cię poruszane zagadnienia i chcesz zmienić coś w modelu swojego rodzicielstwa, skorzystaj z oferty dostępnych kursów.