Książka Pozytywnych Myśli

Książka z aktywnościami pobudzającymi pozytywne myślenie 

Nowa OKŁADKA 🙂 

Ponad 100 zabawnych obrazków z afirmacjami, misji specjalnych, pomysłów na zabawę oraz relaksacyjnych mandali dla dzieci (4+), aby uczynić ich świat lepszym. 

”Książka Pozytywnych Myśli” to zbiór kolorowanek i misji, które powstały z inspiracji do pozytywnego tworzenia przez 6-letniego Aleksandra (ur.2013). Podczas wspólnie spędzanego czasu Olek pytał się “Jak mogę narysować, że jestem super?”, “A jak mogę narysować, że marzę?” zaczęłam się zastanawiać –  “Jak mogę przekazać mu to, co pozytywne za pomocą obrazów?” – Anna. 

Tworząc obrazki dla Olka, zaczęłyśmy wykorzystywać je w Akademii Pozytywnego Dziecka oraz na Webinarach. Postanowiłyśmy oddać również tekst, aby rodzice wiedzieli jakiej afirmacji dotyczy obrazek. Kolorowanki z afirmacjami cieszyły się dużym zainteresowaniem. Otrzymywałyśmy feedback ze zdjęciami uśmiechniętych dzieciaków.

W świecie manipulacji, zazdrości i hejtu warto aby zadbać również o świadome podejście do wcześniej wymienionych tematów. Wychowanie dzieci all inclusive, które chcą mieć wszytko na już to spore wyzwanie. Misje (zadania), które znajdują się w książce, wprowadzają dziecko w podróż pozytywnych doznań. Odwaga, Miłość, Wdzięczność, Przyjaźń, Współpraca, Relacje to kilka z tematów, z którymi spotyka się dziecko w swojej wewnętrznej podróży.Wszystko, o czym myślisz i w co wierzysz, staje się Twoją prawdą!

Książka ma na celu wzmocnić wewnętrzną siłę u dzieci i rozpalić w nich miłość do siebie samych. Wzmacnianie pozycji i motywowanie dzieci do podejmowania działań w obliczu tych wielkich wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat.

Przyszłość nie istnieje, przeszłość jest już za nami, jedno co masz to TERAŹNIEJSZOŚĆ! W czasach, w których mamy do czynienia z niestabilnością polityczną, środowiskową i społeczną na całym świeci, aby dokonać pozytywnych i trwałych zmian, moc leży w dzisiejszych dzieciach — jutrzejszych liderach. Uważamy, że ważne jest, aby dzieci rozwijały empatię i poczucie odpowiedzialności, aby mogły podejmować działania, aby stworzyć świat, pozytywny świat, w którym warto żyć i spełniać marzenia.